Książka warta przeczytania, osobliwa i osobowa... Zwłaszcza, że waży się pytanie, czy Amazon, oprócz trzech magazynów, zagości na dobre w Polsce czy nie.
Czy idea nieograniczonego wyboru będzie dostępna dla Polaków i jaką cenę przyjdzie za nią zapłacić?
Internet na zawsze zmienił sposób, w jaki kupujemy produkty i czytamy książki.
Pomysł Amazona powstał w 1994 r. na czterdziestym piętrze wieżowca w centrum Nowego Jorku. Niespełna 20 lat później firma zatrudniała ponad 900 tys. ludzi i była najbardziej znana na świecie... taki sklep, w którym można kupić wszystko!
Jak tego donał?
Jeff wykorzystywał do maksimum możliwość nauczenia się czegoś od każdej osoby, z którą się zetknął. (sam żartował, że dzięki Holdenowi, który szybko mówił, nauczy, się szybciej słuchać).
Od początku wyróżniały Bezosa takie cechy jak zdyscyplinowanie, dokładność. Stale zapisywał pomysły w notatniku, który miał przy sobie, jakby z obawy, że myśli umkną, gdy ich nie zamknie na papierze... Szybko odrzucał też stare pojęcia na jakiś temat i przyjmował nowe, lepsze. Do tego tryskał chłopięcym entuzjazmem, no i ten śmiech...
Prowadził rekrutację, nie wstydząc się tego, że kieruje się dążeniem do elitarności. W sumie łatwo zarządzać dobrym zespołem..
Bezos sformułował na swój użytek pojęcie minimalizacji żalu. Czyli wybierał tę perspektywę patrzenia, która pokazywała, że strata jest mało znacząca.
Kto wie, jaka była pierwsza nazwa?
NIEUSTĘPLIWY, NIEUBŁAGANY czyli Relentless.com.
Przyjaciele stwierdzili, że brzmi nieco złowieszczo...
Myśl, która zbudowała sukces
Nie zarabiamy na sprzedaży książek, lecz na pomaganiu klientom w podjęciu decyzji o zakupie.
cdn :-)